Yeni Youtube Studio'da Video Nasıl Yüklenir?

Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Video içerikleri \/ düzenlemesine dair sorularınız kategorisinde Wertomy® tarafından oluşturulan Yeni Youtube Studio'da Video Nasıl Yüklenir? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 101 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Video içerikleri \/ düzenlemesine dair sorularınız
Konu Başlığı Yeni Youtube Studio'da Video Nasıl Yüklenir?
Konuyu başlatan Wertomy®
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Wertomy®

Wertomy®

Yönetici
Site Sahibi
11 May 2020
140
Yeni Youtube Studio üzerinde en detaylı video yüklemesini tarif ediyorum.​
İlk olarak www.youtube.com üzerinde oturum açıyoruz. Sağ üst kısımda video kamerasına benzer işaretine tıklıyoruz, açılan butonlardan, "Video yükle"ye basıyoruz."Dosyayı seç"e basıyoruz(Alternatif olarak videomuzu tarayıcıya da sürükleyebiliriz)Videomuzun bulunduğu yolda gerekli seçimi yapıyoruz, aç diyoruz.1 numaralı yere videomuzun başlığını yazıyoruz.
2 numaralı yere videomuzu açıklayıcı, yaklaşık 3 4 satırlık açıklama girelim.
3 numaralı yerden de videomuzun yüklenme durumunu takip ediyoruz.Bu kısımda videomuz %100 yüklenmiş olursa 1, 2 ve 3 numaralı yerlerde videomuzdan kesitler göreceğiz. Bu fotoğraflara, "video küçük resmi" denir. Youtube'da aramalarda videomuzun nasıl görüleceğini gösterir resimdir bunlar. Eğer kendiniz editleyerek bir resim ayarlayacaksanız, yine burada bulunan, "Küçük resim yükle"ye basarak cihazımızda haricen hazırladığımız küçük resmi yükleyebiliriz.Bulunduğumuz bu yerde, eğer kanalımızda bir video kategorisi hazırladıysanız(Örneğin çiftçi kanalısınız ve bir yandan balkonda da saksı yetiştiriciliği yapıyorsunuz, balkon videolarınızı normal videolarınızdan ayırmak isterseniz, "Balkon Videolarım" diye bir oynatma listesi hazırlayabilirsiniz, bu şekilde balkon videolarınız ile diğer bahçe videolarınız birbirinden ayrılarak daha iyi kategorize olur), bu videomuzu da buradan seçeceğiniz listeye aktarılmasını sağlayabilirsiniz.Bu kısım çok önemli. Videonuz çocuklara özel değilse mutlaka, "Hayır, çocuklara özel değil"i seçin. Eğer yanlışlıkla evet'i işaretlerseniz videolarınızdaki reklamlar kısıtlanacaktır.1'de belirttiğim videonuz +18 öğeler barındırıyorsa burada evet'i seçmelisiniz, aksi durumda hayır'ı işaretleyin.
2 numaradaki, "diğer seçenekler"e tıklayalım.Eğer videonuzda bir markanın ürününü kullanarak dolaylı yoldan, kazanç sağlayıcı reklamını yapıyorsanız, ürün yerleştirme seçeneğini işaretlemenizde fayda var. İşaretlediğiniz takdirde alt kısımdaki, abonelerinizi bilgilendirici öğeyi de işaretlemeyi ihmal etmeyin.Sırada etiket kısmı var. Buraya mutlaka videolarımız ile alakalı terimler girmeliyiz. Örneğin bir kulaklık tanıtıyorsak bunun içerisine sırf dikkat çeksin diye, "enes batur, orkun ışıtmak, kavga videoları, kate upton" vs etiketler girmemeliyiz. Aksi takdirde videomuz düşüşe geçecek, spam değeri görecek ve kanalımız da gösterimlerde değerini kaybedecektir.

Aşağıdaki fotoğrafta; 1 numaralı kısımla ilgili bir şey yapmamıza gerek yok, zaten soru işareti üzerine gelince çıkan bir bilgilendirme yazısı.
2 numaralı kısımda videomuzun dilini seçiyoruz. Burada bazı kişiler video dili ingilizce seçmekte, bu yanlıştır ve spama düşmemek için yabancı dil içermeyen videolarda yanlış bilgilendirme yapmamalıyız.
3 numarada ise videomuz için harici altyazı dosyası hazırladıysak onu yüklüyoruz, altyazı yoksa bunu es geçelim.Videomuzun kayıt tarihini mutlaka seçelim, ayrıca videomuzun çekildiği konumu seçersek bölgesel aramalarda videomuz görülecektir.
Not: Videomuzda konum seçmezsek ve açıklama kısmında da başına # işaretini eklediğimiz kelimeler varsa konum yerine bu kelimeler görülecektir.Yukarıda gördüğümüz işaretli yerlere dokunmuyoruz. Gösterdiğim yerde de videomuzun ne ile ilgili olduğunu, içerik ile alakalı olduğu kategorisini işaretliyoruz(Örneğin otomobil tanıtımı yapıyorsak kategori olarak, "otomobiller ve araçlar"ı seçmeliyiz).Kanalımızda videolarımıza yapılan yorumları denetlemek istiyorsak 1 numarayı, en beğenilen yorumlar üstte kalsın istiyorsak 2 numaradaki "en beğenilen"i seçiyoruz. Bu esnada gördüğünüz gibi videomuzun yüklemesi bitti. İnternet bağlantınız hızlıysa bu hazırlıkları yaparken videonuz yükleniverir.İlerleyelim..Eğer kanalınızın para kazanması açıksa bu kısımdaki tüm kutucukları işaretleyelim.Şimdi videomuza bitiş ekranı ve ardından kart ekleyeceğiz.Bitiş ekranında karşımıza çıkacak şablonlardan uygun gördüğünüzü seçin. Ben 1 yuvarlak 2 de kare olanı seçtim.
1 numarada bitiş ekranını nereye koyacağımız saniye bazında otomatik belirleniyor, bunu başından ve sonundan tutarak biz de düzenleyebilir, uzatabilir veya kısaltabiliriz. 2 numarada bu karelerin içerisinde video mu, oynatma listesi mi koyacağımızı seçiyoruz(Aşağıdaki yatay çubuklara çift tıklayarak değiştirebiliriz). 3 numarada da bu karelerin yerini manuel değiştirebiliriz.Geldik kart eklemeye, 2 yukarıda bulunan fotoğrafta bulunan, "kart ekle"ye bastığımızda buraya giriyoruz. 1 numarada bu kartları hangi saniyelere ekleyeceğimizi gri çubuğu kaydırarak seçiyoruz. Ben anket koymayı seçiyorum.Ok ile gösterdiğim yere anket sorumuzu yazıyoruz. Aşağıya da anket seçeneklerini yazıyoruz.Anketi de oluşturduktan sonra ilerleyelim..

Videomuzu herkese açık şekilde yayınlayacaksak 1 numarayı işaretliyoruz. 2 numarada gördüğümüz gibi, biz video hazırlıklarını yayınlarken işlemesi bitti ise, 3'e basarak videomuzu hemen yayına alıyoruz.


Herkese iyi forumlar dilerim.​
 

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar (Kullanıcı: 0, Ziyaretçi: 1)

Üst